Všetko je tak, ako má byť

My ľudia sme také zvláštne bytosti. Dlho niečo nevieme prijať, s niečím sa zmieriť a potom keď sa tak stane používame to neustále, urobíme z toho zvyk. Nezamyslíme sa nad tým, či to, čo práve hovoríme, robíme alebo ako vyhodnocujeme udalosť, aj platí pre danú situáciu.

Takouto vetou sa po veľkom tresku duchovnosti, ezoteriky a osobnostného rastu, stala aj veta „Všetko je tak, ako má byť.“ Ktorá je samozrejme 100% pravdivá. Ona vo svojej podstate, ale spôsob akým a kedy ju používame už až taký sto percentný nie je. Prečo?

Túto vetu často používame ako výhovorku, ospravedlnenku za to, že sme niečo mohli urobiť, vytvoriť, povedať, zareagovať, tak aby daná udalosť prebehla inak, neurobili sme tak, lebo buď nám cestu skrížil veľky pán strach, doterná a všade prítomná pochybnosť, či šľahajúci hnev alebo slizká lenivosť.

Potom nám už naozaj neostane nič iné, len povedať „všetko je tak, ako má byť“ – áno je. Tú prácu o ktorú si sa uchádzal/a dostal niekto kto ju naozaj chcel, kto pre to spravil maximum vo svojom vnútornom naladení. A tak on pracuje a zarába a ty sa ďalej utápaš v sebaľútosti, chudobe a pocite krivdy, aký je tento svet nespravodlivý a zlý. Áno, tak to malo byť, asi si ešte potreboval/potrebovala zažívať tú bezmocnosť a závisť, že iný má a ty nie. Ty si si to vybral/vybrala, takže malo to tak byť, ale mohlo to byť aj úplne inak, keby si vyberieš iné, nemyslíš? Keď si v reštaurácii objednáš vyprážaný syr, čakáš že prinesú halušky?

Práve ti vypredali pred nosom lístky na tvoju obľúbenú skupinu, „no čo, malo to tak byť“, ale nemuselo, keby si počúval/a svoj vnútorný inštinkt zdvihol/a včera zadok z gauča kúpil/a tie lístky.

Všetko je tak, ako má byť. Naozaj. Vo svojom vnútri sa vidíš ako nezamestnaný človek, takým si aj ostal. Vnútorné niečo ti našepkáva, že si večný smoliar, ktorý nikdy nedostane, to čo chce a ty tomu veríš, tak to tak má byť. Je to tvoja vôľa. Zmeň svoju vôľu a zmeníš okolnosť. A potom vetu „malo to tak byť“ budeš používať len pri skutočnom pochopení situácie. Napríklad, keď ťa neprijmu do jedného zamestnania aj keď si urobil/a maximum, za pár dní ti niekto zavolá a ponúkne miesto úplne ideálne pre teba. Áno, malo to tak byť. Keď mešká priateľ na schôdzku a ty sa začneš rozprávať s človekom, čo tiež čaká vedľa mňa a vyvinie sa z toho krásne priateľstvo, spolupráca čokoľvek, malo to tak byť…keď sa celá rodina chystá na turistiku, napriek veľkej fyzickej únave a začne liať tak, že sa nedá z domu odísť, každý si potichu oddychuje, číta, spí, len tak vzájomne pri sebe sme….malo to tak byť.

Ale nepoužívajme, to prosím, ako výhovorku a ospravedlnenku. My vytvárame svoj život a my si určujeme ako to v mojom živote má byť.
Vyššia vôľa je vždy taká, aká je tá vaša. Problém ale je, že vy neviete, aká je vaša vôľa. Hovoríte, že chcete tú prácu a už teraz nenávidíte to prostredie, bojíte sa nových kolegov, zmeny, nesúhlasíte s navrhovanou mzdou, s pracovnou dobou…

Pýtajte sa seba samých:

Tak čo chcem? Kto vlastne som? A ako to v mojom živote vlastne má byť? Vytvorte si nový návyk, nereagujte na to, čo sa deje, vytvárajte to, čo chcete aby sa dialo.

Prajem Vám krásne chvíle pri hľadaní týchto odpovedí. Keď čítate tento článok MALO TO TAK BYŤ, písala som ho presne pre Vás. Ďakujem.

S láskou
Angelika

4 Komentáre

 • Eva 26. apríla 2018 15:06

  Skvela Angelika♥️Dakujem!

 • Angelika Vavrová 30. apríla 2018 10:21

  Evka, ďakujem som rada, že sa ti článok páčil.

 • Lenka Cibulova Becz 5. mája 2018 9:40

  Toto je úplne pravda Angelicka, posledné roky sa tým iba vediem. Juj, ale trvalo mi to desaťročia sa k tomu dostať. Dnes je to presne tak, všetko je tak ako to malo byť. Niektoré situácie sa doju kontrolovať, niektoré teba nechať na vyššiu silu, všetko je tak ako má byť. A ľahšie sa to chápe srdcom, že prečo. Verím tej vyššieho sile, Boh atd, že môj plán ide podľa Jeho super plánu ???

 • Margita 8. septembra 2018 11:51

  Ahoj Angelika,
  ďakujem za riadky, ktoré som si mohla prečítať.
  Neviem prečo, a neviem prečo práve dnes, ma napadlo dať si do vyhľadávača vetu“ Všetko je tak ako ma byť“
  Stala sa mi situácia, kde stále pátram, čo to je, prečo to je, nerozumiem tomu, týka sa to vecí pracovných a z toho spojené aj do súkromia.
  Prajem všetko dobré.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *