Prečo vám ľudia sľúbia a nakoniec neurobia?

Kladiete si otázku, prečo Vám ľudia niečo sľúbia a nakoniec neurobia?

Myslím si, že to poznáme všetci do jedného. Vedeli by sme vytvoriť databázu viet, fráz, slov, ktoré sa fantasticky hodia do firmy zvanej SĽUBOTECHNA.

Prečo je to tak?
Prečo sľubujeme a nesplníme, prečo sľúbia a nesplnia?

Ľudia strácajú silu, vlastnú silu, uzemnenie, spojenie so zemou a so svojím vlastným telom, súčasťou ktorého sú aj ústa z ktorých vychádzajú slová. Naivne si myslíme, že tie slová nemajú silu, pretože ich nevidíme a nemôžeme uchopiť a že len tak bez následkov vyjdú z úst a vyparia sa.

Och, nič nie je ďalej od pravdy ako toto presvedčenie.

Žiadne slovo sa nikam, nikdy nevyparí, vždy sa transformuje na čin. Na čin, ktorý nám buď poslúži, alebo bude namierený proti nám.

Ako je to možné? Jednoducho. Keď sa častokrát nachádzate v situácii, kedy Vám niekto niečo sľúbi a nesplní, nedeje sa Vám to náhodou a už vôbec sa to „nedeje“, ale vy si to vytvárate, alebo priťahujete.
Fuj, ako toto len môže niekto povedať?

Pri objasňovaní tejto trúfalosti si zavoláme na pomoc zákon zrkadlenia. Títo ľudia, ktorí Vám sľúbia a nesplnia,  Vám len nastavujú zrkadlo a ukazujú Vám ako sa správate vy. To znamená, že tiež sľubujete, ale to neplníte. Minimálne 50% z Vás teraz zareagovalo odporom: „to nie je pravda, ja keď niečo sľúbim, ja to vždy splním“, ale naozaj? Keď ste „ zodpovedný dávač“, človek orientovaný na druhých ľudí, tak Vám to verím, určite vždy splníte to čo druhým sľúbite. Ďalšia polovica z Vás si zrejme uvedomuje, že častokrát sľub vypustí z úst, ale nenasleduje čin:
☎ Budúci týždeň ti zavolám.
Určite  prídem.
Pomôžem ti s tým.
Budem tam presne o 16tej.
Vybavím ti to miesto, nemaj obavy.
Pošlem ti to, odovzdám ti to, urobím ti to, budem sa ti venovať, nezabudnem na tvoje narodeniny, častejšie ti poviem ako veľmi mi na tebe záleží…….

Ale je tu ešte jeden druh sľubov. Aký? No predsa tie, ktoré dávame sebe. A tu nech hľadajú „zodpovední dávači“. Koľkokrát ste si niečo sľúbili, ale práve preto, že pre Vás bolo dôležitejšie sľúbiť niečo niekomu inému a potom to aj vykonať, veď predsa to by ste neurobili, ste však už nemali energiu a veľakrát ani časový priestor, aby ste splnili to, čo ste si sľúbili sebe⁉

Keď v takomto prípade vychádzate zo zákona, čo dávam, to dostanem späť,  nejde Vám celkom do hlavy, prečo práve vy, ktorí splníte druhým všetko čo im sľúbite, natrafíte na ľudí, ktorí sa na Vás „vykašľú“ a nechajú Vás v kaši.

Pretože Vám zrkadlia – ukazujú ako sa správate sami k sebe. Kašlú na Vás, lebo vy kašlete na seba.
Koľkokrát ste si povedali?
Od zajtra….to je základná mantra, keď chcete urobiť pohovor do firmy SĽUBOTECHNA…od zajtra:
začnem cvičiť, budem sa zdravo stravovať, prestanem kričať, začnem chodiť peši, urobím denne sto drepov, budem sa viac venovať sebe a rodine, budem viac chodiť von, prestanem sa kritizovať, budem sa na seba viac usmievať, budem sa viac ľúbiť……..

 

No kto z Vás sa nenašiel ani v jednej vete?! Pokojne si tam dopíšte tie svoje „odrhovačky“, ktoré začínajú mantrou „od zajtra, od pondelka….čiže od NIKDY“.

Riešenie:
1. Sľubujte sebe aj iným, to čo ste naozaj vnútorne rozhodnutý transformovať do činu, teda urobiť. Uvedomte si všetky vety, ktoré používa automaticky vaša reaktívna myseľ v určitých situáciach, a prestaňte ich používať.
Napr. vidíte známeho a automaticky mu poviete: „Musíme už zájsť na to pivo, na nič teraz nie je čas“…BLBOSŤ, možno v tej sekunde na to pivo chcete ísť, ale Vaša túžba sa stratí pri pohľade na chrbát Vášho odchadzajúceho známeho.
Keď  sa chcete začať viac hýbať urobte to hneď ako Vám to napadne….kľudne len natiahnite ruky, párkrát vybehnite hore-dolu schodmi, či postavte sa od stola a spravte tri drepy. Napadlo Vám to na nudnej porade? Nemôžete sa postaviť? Nadýchnite sa a zatlačte brucho k chrbtu tak, aby sa Vám tam takmer prilepilo. Vydržte 5 sekúnd a uvoľnite….prestaňte hľadať výhovorky, ako sa to HNEĎ nedá, DÁ❗
Načo to je dobré?! Vyšlete svojej hlave aj celému vesmíru signál, že to myslíte vážne, lebo ste urobili prvý krok a chcete od nich podporu. To znamená, aby ste všetko smerovali tak, nech sa Vám to čo ste sebe, alebo iným sľúbili, darilo aj zrealizovať a to HNEĎ TU A TERAZ.

2. Urobte všetko pre to, to znamená hľadajte spôsoby ako sa to, čo ste sľúbili sebe alebo iným, DÁ zrealizovať (vesmír cez vašu intuíciu, aj vaša hlava Vám v tom ochotne pomôžu, keď urobíte prvý krok).

Nehľadajte dôvody ako sa to nedá, lebo tých nájdete vždy viac ako húb po daždi, je to zbytočná strata energie a efekt žiadny.
Ten dobrý pocit, keď splníte to, čo ste vypustili z úst Vám za to stojí, prečo?
* Zvýši sa Vám sebavedomie.
* Vzrastie Vaša sebaúcta.
* Pochopíte, že dokážete KONAŤ, nielen trepať do vetra!

Zmeníte pôsobisko. Zo SĽUBOTECHNY sa prepracujete medzi nominovaných na „ČIN ROKA“ vo svojom vnútornom svete a to je viac ako ocenenie od „akadémie“.

Ja Vám garantujem, že keď budete nasledovať tieto dva body, časom sa nenájdu vo vašom okolí ľudia, ktorí by Vám niečo sľúbili a nesplnili.

❇ Blíži sa koniec roka, a tak Vám želám, aby ste z Vašich úst vypustili len to, čo myslíte naozaj tak, ako to poviete. Každým splnením sľubom vaše sebavedomie narastá a každým nesplneným klesá. Myslite na to.

P.S. Nezaoberajte sa príliš ľuďmi, ktorí sľúbia a potom nesplnia. Čím viac pozornosti im venujete, tým skôr sa nimi stanete. Venujte sa svojim sľubom a ich realizácii, to Vám VŽDY prinesie ovocie.

🤗 Majte krásne dni.
❤ Vaša Angelika

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *