Meditácia ako úžasný prostriedok na spojenie so svojimi skutočnými pocitmi
  • Meditácia  je stav bytia, kde stretnete aj tie pocity, ktoré si myslíte, že nemáte, sú vo Vás živé a vibrujú cez nás.
  • Meditácia je  stav, kedy dokážeme stíšiť myseľ, spojiť sa so svojou podstatou ale aj so skutočnými  pocitmi o ktorých si myslíte, že ich nemáte.  Pritom z nás vyžarujú tak intenzívne, že priťahujú okolnosti z ktorých ste buď  blažení alebo   nie práve najšťastnejší.

Moji klienti často zažívajú počas vedenej meditácie so mnou pocity, o ktorých mi pár minút predtým tvrdili, že to tak necítia. Napríklad, že necítia sebaľútosť, smútok, radosť alebo lásku. Potom sa ponoríme do meditácie oni sa spoja s niektorou so svojich vnútorných častí (žena, dieťa, muž, samotná podstata) a nevedia napríklad prestať plakať. Tento stav je krásny aj preto, lebo ho neviete oklamať. Hlava to tam z diaľky stále chce riadiť pokynmi typu: “nerev, veď ty predsa neplačeš“ ale je to tak silné, že to neviete ovládnuť. Tak isto sa to deje aj s krásnymi pocitmi. Myslíme si, že nemáme v sebe radosť, bezstarostnosť, ľahkosť, bezpodmienečnú lásku, dokonalé šťastie….stačí však uvoľniť telo, zopár nádychov, výdychov a väčšina z Vás zažije stav, z ktorého sa Vám nechce ísť späť do reálneho života. Najkrajšie však je, keď dokážete meditovať v bdelom stave s otvorenými očami pri denno – denných úlohách a situaciach.  Takúto bdelú meditáciu zažívate vždy, keď ste  naplnení radosťou, šťastím,  ľahkosťou, láskou pri akejkoľvek činnosti.

  • Meditácia je stav bytia. Je to spojenie s  energiami cez slová alebo aj bez nich. Slovám nemusíte vždy rozumieť, nato aby ste sa napojili  a tu uvádzam jeden príklad:

Moja priateľka Zuzka, ktorá žije v USA pravidelne medituje so skupinkou kamarátok. Jej priateľka Jill, ktorá momentálne absolvuje meditačné kurzy povedala, žeby chcela aby si spolu dali meditáciu v cudzom jazyku. Zuzka navrhla moju meditáciu na prijatie seba samej. Prečítajte si, čo mi o tom Zuzka napísala:

“ Mali sme obidve krásne pocity, ja som tu meditaciu už počúvala asi 3-4 krát a vždy si tam nájdem niečo nové. Tak aj teraz  to bolo úplne nové a krásne. Jilly nerozumela ani slovo, ale pochopila to intuitívne úplne že perfektne! Skoro som odpadla, keď mi začala hovoriť, že bola v lesíku a že potom cítila ako sa čistila na všetkých úrovniach. Veľmi sa jej meditácia páčila.“

A ako bonus k tomu sa naučila dve slovenské slová – nádych, výdych…krásne, že?

Meditujte, nachádzajte v sebe pocity o ktorých Vám Vaša myseľ nahovára, že ich necítite. Presvetlite tie, ktoré Vám už neslúžia a naplňte  sa tými, ktoré Vám prinášajú pocit blaženosti vo Vašom vnútri.

Buďme šťastní, buďme zdraví 🙂

Vaša Angelika

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *